• Facebook
  • LinkedIn
  • Youtube

Grupuri de lucru

Lucrările Consiliului Competitivitate sunt pregătite de către COREPER I (Comitetul Reprezentanţilor Permanenţi I), unde din partea României participă Reprezentantul Permanent Adjunct (http://ue.mae.ro/) al României pe lângă Uniunea Europeană.

La nivel de experţi lucrările Consiliului Competitvitate şi ale COREPER I, pentru subiectele care ţin de domeniul cercetare sunt pregătite de următoarele grupuri de lucru:

 

Numele grupului de pregătire Ministerul responsabil/ Persoana de contact
Grupul de lucru pentru „Cercetare” MECTS - ANCS
Elena Toma, euroconsilier
elena.toma@ancs.ro
tel/fax: 021.316.92.75
Oana Firu, euroconsilier
oana.firu@ancs.ro
Grupul de lucru mixt pentru  „Cercetare / Probleme atomice” MECTS - ANCS
Mădălina Alionte, expert
madalina.alionte@ancs.ro
tel: 021.318.30.64; fax: 021.318.30.53
CNCAN
Daniela Casaru, Director
daniela.casaru@cncan.ro
tel: 410.04.25, fax:411.14 36
Comitetul ERA (fost CREST) MECTS - ANCS
Ionel Andrei, director general
andrei.ionel@ancs.ro
tel/fax: 021.318.30.67
Rolanda Predescu, director
rolanda.predescu@ancs.ro
tel/fax: 021.318.30.60
Grupul de lucru pentru „Spatiu” MECTS – ANCS - ROSA
Marius-Ioan Piso, presedinte ROSA
marius-ioan.piso@rosa.ro
Ion Nedelcu, expert ROSA
ion.nedelcu@rosa.ro
tel: 021.316.87.22; fax: 021.312.88.04

Modificat la: 2010-12-07 13:47:00

Articole similare